בלוג

מה לבחון לפני קניית שעון דופק?

ההבדלים בין היכולות של בשעוני דופק הם רבים – מן הדגם הבסיסי ביותר אל הדגמים היוקרתיים או אלו שמיועדים לסוגי ספורט ספציפיים. כך הם גם המחירים – נעים מכמה עשרות או מאות שקלים לכמה אלפי שקלים, ורכישתם מחייבת בקרה מוקדמת והשוואת מחירים וביצועים. נכון, לא ניתן לקחת שעון דופק לתקופת ניסיון אלא רק מחברים שיש להם אותו הדגם בדיוק, ולהבין אם המחיר משתלם ביחס למה שמעוניינים להפיק מהשעון. מכאן, שרצוי לבחון את המועמד לרכש מכמה זוויות.

האם רצועת החזה מתלבשת טוב?
רצועת החזה יכולה להגביל את המתאמנים ואת המתאמנות בכך שאינה מתאימה למעשה למבנה הגוף. יש לציין שחגורה שהדוקה על הגוף תוכל להעניק קריאת דופק טובה יותר ולכן אמורה להיות נוחה לכוונון. ישנן גם חזיות ספורט מיוחדות שיכולות להוות פשרה לבעיית הכוונון; באמצעות המכפלה מניחים את המשדר באזור הנכון ומשדרים לכיוון השעון.

גירוי וחימום רצועת הדופק
לעתים רצועת החזה תתחכך בעור ותגרום לגירוי ולחימום כמו למשל במקרים של הזעה. מקרים אלו מאפיינים את הספורטאים בטווח זמן ארוך. כדי לפתור זאת ניתן למרוח חומר סיכה מתחת לרצועה, אולם חשוב שלא להדק את הרצועה באופן חזק מדי על הגוף.

מה הגודל של שעון הדופק?
ישנם שעונים גסים יותר למראה וישנם שעונים עדינים יותר – כנראה כדי להבחין בין עיצוב "לגברים" ועיצוב "עבור נשים", אולם עדיין ישנה חובה למדוד את גודל הרצועה ואת אוגן השעון על קו היד ולמצוא אם זה מתאים ונוח.

מה יראה צג השעון?
צג השעון חייב להראות את כל הפרמטרים באופן ברור – גם תוך כדי תנועה. אצל רוכבי אופניים השעון מתלבש מסיבה זו על כידון האופניים. חשוב לבחון את תאורת השעון בחושך והאם ישנם שעונים שהאור בהם דולק עם שינוי הזווית של היד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *