בלוג

המדריך המלא לשעוני פיטנס

היום ישנה טכנולוגיה מתאימה למדידה של מגוון סגנונות ספורט, ובכלל זה יש לתחום האירובי התייחסות טכנולוגית מיוחדת. האימון האירובי כולל פעילויות גופניות שונות בים, באויר וביבשה. אלו פעילויות שכוללות הליכה מהירה, שחיה, אופניים וריצה. ביצוע של אחת מן הפעילויות לפחות תורם לירידה בלחץ הדם ולעלייה בסיבולת הגופנית בקליטת החמצן בגוף ובשחרור הפסולת באופן יעיל. כך גורמים להזנה יעילה יותר של התאים שבגוף, לפליטת הפסולת ונפטרים תוך כך גם מן השומנים הרעים – ה"קלוריות" כפי שנוטים לכנות את "מה שצריך לשרוף". ישנה תרומה גדולה לתכנון האימון, לניהול שלו בפועל ולצפייה בתוצאות האימון באמצעות שעון פיטנס.

שעון דופק לצרכי פיטנס
ישנם כיום שעוני פיטנס מסוגים שונים שתורמים לויסות הדופק בזמן הפעילות הגופנית, כאשר אלו מודדים את הדופק באמצעים שונים בגופו של המתאמן בזמן אמת ומשדרים את התוצאה בכמויות אל השעון הדיגיטלי. פעמים רבות, לשעון הדיגיטלי ישנה אמירה ויכולת שליטה על קצב האימון, כאשר ניתן לתכנן את האינטרוולים שלו.

שעון פיטנס M5
שעוני פיטנס שהם מדגם M5 יתאים לאנשים בעלי חזון ספורטיבי, לאלו המתמידים מדי יום לערוך פעילות גופנית. יש בו חיבור לחיישני מהירות, והוא יכול לאותת על זמן ההתאוששות שאמורים ללכת ולרדת לאחר כל אימון על פי דרגת הכושר הגופני. השעונים יכולים לחשב על פי רמת הרצוי ורמת המצוי את אחוז העמידה ברמת האימון.

פונקציות שיש בשעוני פיטנס
הפונקציות האפשריות בשעון ה- M5 הן מבחן כושר, בחירת מטרות אישיות – שיפור הכושר, ניהול המשקל או אימון חופשי, השגחה על עצימות האימון האידיאלית, הכוונה לעצימות אימון בזמן אמת, תכנית אימונים שמעדכנת את עצמה אוטומטית ל-7 הימים הבאים, הודעות משוב, מדי מהירות ומרחק ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *